חומצה היאלורונית  

חומצה היאלורונית  

יתרונות מפתיעים של חומצה היאלורונית  

חומצה היאלורונית, הידועה גם בשם היאלורון, היא חומר צלול, המיוצר באופן טבעי על ידי גופך. הכמויות הגדולות ביותר ממנו נמצאות בעור, ברקמות החיבור ובעיניים. תפקידו העיקרי הוא לשמור על מים כדי לשמור על רקמות משומנות ולחות היטב. לחומצה היאלורונית מגוון שימושים. אנשים רבים לוקחים את זה כתוסף, אך הוא משמש גם בסרומים, קרמים, טיפות עיניים וזריקות.

ממש כמו קולגן ואלסטין, כמות החומצה ההיאלורונית המופיעה בגופנו פוחתת ככל שמתבגרים. עם זאת, ישנן דרכים לעזור לעורר את ייצור החומצה היאלורונית בגופנו.

האם חומצה היאלורונית היא המפתח לעור חלק וללא פגמים?

מה היתרונות?

עור בריא וגמיש יותר

תוספי חומצה היאלורונית יכולים לעזור לעור שלך להראות ולהרגיש גמיש יותר. בערך מחצית מהחומצה ההיאלורונית בגופך קיימת בעורך, שם היא נקשרת למים כדי לסייע בשמירה על לחות . נטילת תוספי חומצה היאלורונית עשויה למנוע ירידה זו על ידי מתן גופך כמויות נוספות לשילוב בעור. סרומי חומצה היאלורונית יכולים להפחית קמטים, אדמומיות ודלקת עור .

האצת ריפוי פצעים

חומצה היאלורונית ממלאת תפקיד מפתח בריפוי פצעי. חומצה היאלורונית מסייעת לפצעים לרפא מהר יותר על ידי ויסות רמות הדלקת ומאותת לגוף לבנות יותר כלי דם באזור הפגוע. הוכח כי החלתו על פצעים בעור מצמצמת את גודל הפצעים ומקטינה את הכאב במהירות רבה יותר. לחומצה היאלורונית יש גם תכונות אנטיבקטריאליות, כך שהיא יכולה לעזור להפחית את הסיכון לזיהום כאשר היא מיושמת ישירות על פצעים פתוחים. יתר על כן, היא יעילה במאבק במחלות חניכיים, בזירוז הריפוי לאחר ניתוחי שיניים והעלמת כיבים כאשר משתמשים בהם באופן מקומי בפה .

אפקט מילוי והחלקת העור

זריקות בצורת ג’ל של חומצה היאלורונית כדי להוסיף נפח לשכבה העורית של העור. עם כמה עקיצות מחט, הג’ל צונח אזורים שקועים, מחליק קווים דקים ומוריד צללים – ואז מתמוסס לאט לאט במשך שנה. בחומרי מילוי, חומצה היאלורונית נקשרת במנשא ג’ל המחזיק אותה במקום בו היא מוזרקת. החומצה ההיאלורונית יוצרת נפח מכיוון שהיא שואבת מים לאזור ויוצרת אפקט מילוי.

תופעות הלוואי הינן מינימליות: אתה עלול לחוות נפיחות או שטפי דם שיכולים להימשך יומיים או שלושה.  מכיוון שחומצה היאלורונית היא דבר שגופנו כבר מייצר, היא נחשבת לבטוחה לשימוש בכל סוגי הזרקות.

לחות מוגברת – חומצה היאלורונית מכילה חומרי לחות הנמצאים לרוב במוצרי לחות על בסיס מים, סרומים ומוצרי טיפוח המסייעים בהגברת ההידרציה של כל סוגי העור, מה שמועיל במיוחד לעור יבש ומיובש. אז מה עושה חומצה היאלורונית לעור יבש ומיובש?  ביכולתו של החומצה ההיאלורונית לספק הרבה לחות. גרם   של חומצה היאלורונית יכול להכיל עד שישה ליטרים של מים! מה שמפתיע עוד יותר הוא שחומצה היאלורונית יכולה לעשות זאת עבור עור ולהעניק לעור יותר מים.

האטת ההזדקנות – אנטי אייג’ינג – המאפיין של קשירת הלחות של חומצה היאלורונית הוא חשוב במיוחד בכל הנוגע להזדקנות העור. כשאנו צעירים, העור שלנו יכול להחזיק מים ולשמור על כמות מאוזנת של לחות, אך הוא מאבד יכולת זו ככל שאנו מתבגרים. התוצאה היא אובדן הגמישות והופעת קמטים. במילים אחרות, חומצה היאלורונית היא בעלת תכונות אנטי אייג’ינג חזקות. חשיפה לא מוגנת לשמש והשפעה סביבתית מחלישים את פני העור וגורמים להזדקנות מוקדמת.

שימוש יומיומי בקרם הגנה וסרומים עם תכונות של נוגדי חמצון וחידוש לעור של חומצה היאלורונית, הוא חובה בשמירה על עור הפנים מפני השמש.

כיצד להוסיף חומצה היאלורונית לשגרה לטיפול בעור שלך?

MALU WILZ מציעה מגוון רחב של סרומים וקרמים המכילים חומצה היאלורונית!